| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Fairing |
| Units | Each |
| Mounting Style | Screw-In |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Width | 6" |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 3.54" |
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Left |
| Type | Side View |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 4" |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1984-1985 | Yamaha | FJ1100 |
- Supplier:
- Parts Unlimited