| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Height | 3.54" |
| Mounting Position | Left |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mounting Location | Fairing |
| Mirror Head Width | 6" |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 5.12" |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2011-2013 | Honda | CBR250R |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black