| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Matte / Black |
| Type | Side View |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Location | Fairing |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Mounting Position | Right |
| Stem Length | 11-3/4" |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Width | 6" |
| Product Name | Mirror |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007-2008 | Yamaha | YZF-R1 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Matte