| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Stem Length | 11" |
| Mirror Head Height | 4-1/8" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mirror Head Width | 6" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Location | Fairing |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Position | Right |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Type | Side View |
| Units | Each |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000 | Kawasaki | Ninja ZX-12R |
| 2001 | Kawasaki | ZX1200 Ninja ZX-12R |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Matte