| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Type | Side View |
| Units | Each |
| Mirror Curvature | Flat |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mounting Location | Fairing |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Height | 3-1/2" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Mounting Position | Right |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 5-1/2" |
| Stem Length | 2-1/2" |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1995-2006 | Yamaha | YZF600R |
| 1994-1998 | Yamaha | YZF750R |
| 1994-1995 | Yamaha | FZR1000 |
- Supplier:
- Parts Unlimited