| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mounting Diameter | 7/8" / 1" / 3/4" |
| Mirror Head Shape | Round |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mirror Head Height | 3.875" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 4" |
| Style | Universal |
| Material | Steel |
| Mirror Head Width | 3.875" |
| Units | Each |
- Clamp on left or right side of handlebar
- Supplier:
- Parts Unlimited