| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Style | Universal |
| Color/Finish | Chrome / Silver |
| Stem Length | 8" |
| Mirror Head Width | 3.875" |
| Mounting Diameter | 1" / 7/8" / 3/4" |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Units | Each |
| Mirror Head Height | 3.875" |
| Type | Side View |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mirror Head Shape | Round |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
- Clamp on left or right side of handlebar