| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Side View |
| Material | Steel |
| Mirror Head Height | 5" |
| Mirror Head Width | 5" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mounting Diameter | 7/8" |
| Mounting Position | Right / Left |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Head Shape | Round |
| Style | Universal / Adjustable |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 9" |
- Clamp on left or right side of handlebar
- Supplier:
- Parts Unlimited