| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 4.41" |
| Mirror Head Width | 5-3/4" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Product Name | Mirror |
| Mounting Location | Fairing |
| Stem Length | 6" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Shape | Round |
| Mounting Position | Left |
| Type | Side View |
| Riding Style | Street |
| Mounting Style | Screw-In |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1988-1997 | Suzuki | GSX600F Katana |
| 1989-1997 | Suzuki | GSX750F Katana |