| Specification | Value |
|---|---|
| Mirror Head Height | 4-1/4" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Material | Aluminum |
| Units | Each |
| Mirror Head Shape | Round |
| Mounting Position | Left / Right |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Width | 4-1/4" |
| Mounting Location | Fairing |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 10" |
| Color/Finish | Black / Matte |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM