| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mirror Head Shape | Round |
| Mirror Head Width | 4-3/4" |
| Mounting Position | Right / Left |
| Type | Side View |
| Mirror Head Height | 4-3/4" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mounting Location | Fairing |
| Product Name | Mirror |
| Stem Length | 3-1/4" |
| Units | Each |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Mounting Style | Screw-In |
- Replicate OEM fit and finish
- Install the same as OEM
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1998-2002 | Honda | VT750CD2 American Classic |
| 1998-2002 | Honda | VT750CD Shadow (A.C.E.) Deluxe |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver