| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mirror Head Height | 3-3/8" |
| Mounting Position | Left / Right |
| Diameter - Thread Size | 1.25 / M10 x 1.25 |
| Mounting Diameter | 3/8" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Stem Style | Long |
| Style | Universal |
| Units | Pair |
| Mirror Head Width | 4-3/4" |
| Mounting Location | Handlebar |
| Product Name | Mirror |
| Color/Finish | Matte / Black |
| Mirror Curvature | Flat |
| Stem Length | 5-1/2" |
| Type | Side View |
- Fully adjustable