| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mounting Position | Left |
| Type | Stamped / Side View |
| Units | Each |
| Material | Steel |
| Mirror Style | Chopper |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mirror Head Height | 2" |
| Mirror Head Width | 4-1/2" |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Curvature | Flat |
| Riding Style | Street |
| Stem Length | 4-1/2" |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Mounting Style | Screw-In |
- Stamped or die-cast steel with chrome finish
- Mirror is fully adjustable
- 10mm mounting
- Left handed threads are for some Yamaha right side mirror applications.