| Specification | Value |
|---|---|
| Mounting Location | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View / Stamped |
| Color/Finish | Silver / Chrome |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 |
| Mounting Style | Screw-In |
| Product Name | Mirror |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Style | Plain |
| Mirror Head Height | 4" |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Mirror Head Width | 5-1/2" |
| Mounting Position | Left / Right |
| Material | Steel |
| Stem Length | 6" |
| Units | Each |
- Stamped or die-cast steel with chrome finish
- Mirror is fully adjustable
- 10mm mounting
- Left handed threads are for some Yamaha right side mirror applications.