| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Mounting Style | Screw-In |
| Product Name | Mirror |
| Riding Style | Street |
| Diameter - Thread Size | M10 x 1.25 / M10 x 1.25 (Left Hand) |
| Mirror Head Shape | Rectangle |
| Type | Side View |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Black / Matte |
| Mounting Position | Left / Right |
| Stem Length | 5" |
| Mirror Head Height | 3-1/8" |
| Mirror Curvature | Flat |
| Mirror Head Width | 5-1/8" |
| Mirror Style | Trimline |
- True Vision mirror for clearer viewing
- 10 mm mounting
- Supplier:
- Parts Unlimited