| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 29.00 mm/39.10 mm |
| Riding Style | Snow |
| Product Name | Bumper |
| Inside Diameter | 11.70 mm |
| Color/Finish | Black |
| Height | 45.20 mm |
| Type | Shock |
| Units | Each |
- Replaces worn out or damaged shock bumpers on 1/2 shock shafts
- Made from high-density foam
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black