| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Type | Shock |
| Product Name | Bushing |
| Height | B - 0.63" |
| Units | 2 Pack |
| Bushing Flange Outside Diameter | 1.20" |
| Inside Diameter | C - 0.828" |
| Outside Diameter | A - 1.005" |
| Riding Style | Snow |
- Quality replacement shock bushings
- Compare OEM part and dimensions for your application
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014 | Polaris | Sportsman 850 HO Touring EPS |
| 2014 | Polaris | Sportsman 850 HO XP EPS |
| 2014 | Polaris | Sportsman 850 HO XP EPS Pearl White LE |
| 2014-2015 | Polaris | Scrambler 1000 XP EPS |
| 2013-2014 | Polaris | Scrambler 850 XP HO |
| 2013-2014 | Polaris | Scrambler 850 XP HO EPS LE |
| 2014 | Polaris | Sportsman Touring 850 LE EPS |
- Color:
- Black