| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Zipper |
| Material | 600D Polyester |
| Features | Universal Fitment |
| Depth | 5-1/2" |
| Height | 7-1/2" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Handlebar Bag |
| Riding Style | Snow |
| Base Color | Black |
| Width | 12" |
- Heavy-duty 600-denier polyester construction with a polyurethane coating to prevent mildew
- Large main compartment and front pocket
- Extra-long zipper pullers for easy access
- Can be used as waist-pack
- Deluxe version features stow-away map pouch
- Color:
- Black