| Specification | Value |
|---|---|
| Depth | 4" |
| Riding Style | Street |
| Closure | Zipper |
| Model | Neptune |
| Units | Each |
| Features | Universal Fitment |
| Product Name | Tank Bag |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl / 1200D Polyester |
| Width | 7" |
| Color/Finish | Black |
| Height | 12" |
| Mounting Style | Magnetic |
- 1200-denier Technolast water-resistant, UV-treated polyester construction
- Clear vinyl pocket and large top pocket keep maps and necessary items accessible
- Measures 12" L x 7" W (rear)/5" W (front) x 4" H (w/ pocket)/3" H (w/o pocket)
- Model mounts with rare earth magnet
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black