| Specification | Value |
|---|---|
| Depth | 15" |
| Model | Navigator |
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Features | Universal Fitment |
| Material | Polyester |
| Height | 16" |
| Mounting Position | Passenger |
| Product Name | Tail Bag |
| Width | 27" |
- 1200-denier Technolast water-resistant, UV-treated polyester construction
- Large main compartment and two smaller side pockets
- Unique anchor knot attachment system features anti-slip cam buckles
- Anti-scratch base
- Rain cover with pocket
- Installs over the passenger seat and part of the tail section; fits bikes with a tail section width of 10.2" or less
- Measures 15" L x 27" W (front; 20" rear) x 16" H (from top of bag to bottom of overlapped sides); 7" H from top of bag to seat in front (5" in rear)
- Color:
- Black