| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road / Street / UTV / ATV / Snow |
| Material | Foam / Vinyl / Polyester |
| Type | Tail Bag |
| Width | 8-1/2" |
| Product Name | Dry Bag |
| Mounting Style | Straps |
| Base Color | Black |
| Features | Reflective |
| Units | Each |
| Closure | Buckle |
| Depth | 11" |
| Height | 4-3/4" |
| Capacity | 4 liter |
| Color/Finish | Black |
- Keeps gear organized and easily accessible like a tank bag for the tail end of the motorcycle
- Four liter soft luggage case features a zipper-less nested clamshell design inspired by classic motorcycle rally racing packs
- Now even faster and easier to install and remove, with two included 25" Pronghorn Straps plus four Fender Hooks for quick mounting and release
- Rugged Bomb Shell vinyl-coated polyester reinforced with foam
- Zipper-less clamshell design with zippered mesh pocket under the lid and exterior mesh pocket
- Removable and adjustable interior divider for organizing essentials
- Mil-spec materials and hardware with reflective accents for visibility
- Fits virtually any motorcycle make and model dirt bike, dual sport, enduro, adventure touring, or sportbike
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black