| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Product Name | Inner Bag |
| Type | Saddlebag |
| Width | 6-1/2" / 9-3/4" |
| Color/Finish | Black |
| Base Color | Black |
| Material | Nylon |
| Volume | 35 liter |
| Height | 12-1/4" |
| Model | Trekker |
| Depth | 18" |
| Riding Style | Street |
- Inner bag for Monokey Trekker 33 Liter Top or Side Cases
- Expanded it can be used in Monokey Trekker 46 Liter Top or Side Cases
- The frontal pocket allows the access to the bag when the case is opened only in the upper side
- The main compartment is equipped with a net bag with a zip closure to keep the content in vertical position
- Includes handles with padded grips that can be opened and an extractable shoulder strap to help you comfortably manually carry it
- Measures 18.1" L x 6.6" - 9.8" W x 12.2"H
- 24 - 35 Liters
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black