| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Model | Trekker |
| Volume | 33 liter |
| Length | 20-3/4" |
| Color/Finish | Black / Powder-Coated |
| Units | Each |
| Product Name | Side Case |
| Width | 9-1/2" |
| Finish | Matte / Powder-Coated |
| Height | 16-1/4" |
| Material | Polypropylene / Aluminum |
| Riding Style | Street |
- Constructed of reinforcement polypropylene and aluminum panels
- Rugged style that resists weathering
- Waterproof, lockable case
- Can be used as a top or side case
- Accessible through partially and fully opening lid
- Color:
- Black