| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Polypropylene / Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Side Case |
| Base Color | Silver |
| Depth | 20-3/4" |
| Model | Trekker |
| Units | Each |
| Height | 16-1/4" |
| Volume | 46 liter |
| Width | 12-1/2" |
| Color/Finish | Black / Silver |
| Length | 20-3/4" |
| Finish | Matte |
- Constructed of reinforcement polypropylene and aluminum panels
- Rugged style that resists weathering
- Waterproof, lockable case
- Can be used as a top or side cases
- Enough room for two full-face helmets
- Color:
- Silver