| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Width | 17-1/2" |
| Color/Finish | Clear |
| Product Name | Windshield |
| Thickness | 4 mm |
| Units | Each |
| Height | 20-1/8" |
| Riding Style | Street |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024-2025 | BMW | R1300GS |
- Color:
- Clear
| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Width | 17-1/2" |
| Color/Finish | Clear |
| Product Name | Windshield |
| Thickness | 4 mm |
| Units | Each |
| Height | 20-1/8" |
| Riding Style | Street |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024-2025 | BMW | R1300GS |