| Specification | Value |
|---|---|
| Width | 16-1/8" |
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Thickness | 4 mm |
| Color/Finish | Clear |
| Height | 19-1/2" |
| Product Name | Windshield |
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Units | Each |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Duke GT |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Adventure R |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Duke R |
| 2017-2019 | KTM | 1290 Super Adventure |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Adventure S |
| 2017-2019 | KTM | 1290 Super Duke |
| 2017 | KTM | 1290 Adventure |
| 2017-2018 | KTM | 1290 Super Adventure T |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear