| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Windshield |
| Width | 18-7/8" |
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Height | 20-7/8" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Clear |
| Thickness | 4 mm |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2018 | Kawasaki | Versys 1000 |
- Color:
- Clear
| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Windshield |
| Width | 18-7/8" |
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Height | 20-7/8" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Clear |
| Thickness | 4 mm |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2018 | Kawasaki | Versys 1000 |