| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 19-1/2" |
| Product Name | Windshield |
| Riding Style | Street / Off-Road |
| Units | Each |
| Width | 15-3/4" |
| Material | Plexiglas / Acrylic (PMMA) |
| Color/Finish | Smoke |
| Thickness | 4 mm |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Duke GT |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Adventure R |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Duke R |
| 2017-2019 | KTM | 1290 Super Adventure |
| 2017-2020 | KTM | 1290 Super Adventure S |
| 2017-2019 | KTM | 1290 Super Duke |
| 2017 | KTM | 1290 Adventure |
| 2017-2018 | KTM | 1290 Super Adventure T |
- Color:
- Smoke