| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Plexiglas / Acrylic (PMMA) |
| Color/Finish | Smoke |
| Thickness | 4 mm |
| Height | 19-1/2" |
| Product Name | Windshield |
| Width | 20-1/8" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024 | Suzuki | DL800 V-Strom 800 |
| 2023-2024 | Suzuki | DL800 V-Strom 800DE |
- Color:
- Smoke