| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 23-1/4" |
| Material | Acrylic (PMMA) / Plexiglas |
| Units | Each |
| Color/Finish | Clear |
| Product Name | Windshield |
| Thickness | 4 mm |
| Width | 16-1/2" |
| Riding Style | Street |
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020-2024 | Triumph | Tiger 900 GT |
| 2020-2021 | Triumph | Tiger 900 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Clear