| Specification | Value |
|---|---|
| Housing Color | Black |
| Lens Color | Amber |
| Riding Style | UTV |
| Bulb Type | LED |
| For Make | Universal |
| Width | 5/8" |
| Housing Material | Billet Aluminum |
| Shape | Rectangular |
| Units | Each |
| Length | 2-5/8" |
| Product Name | Dome Light |
| Height | 1-3/16" |
- Designed for use on UTVs
- Interchangeable lenses for a customizable look
- 6061 CNC aluminum grade billet housing
- 600 lumens
- Features a glove-friendly button for ease of operation
- IP68 waterproof
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Amber