| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Light Bar |
| Units | Each |
| Watts | 24 W |
| Bulb Type | LED |
| Height | 2" |
| Housing Material | 6061 T-6 Billet Aluminum |
| Riding Style | UTV |
| Type | Flood Light |
| Amps | 2 A |
| Length | 4" |
| Volts | 9 V - 36 V |
| For Make | Universal |
| Housing/Stem Color | Black |
| LED/Light Color | White |
| Lens Color | Clear |
| Brightness | 2904 lm |
- Four 6 W CREE LED lights
- 24 W of power, driven at 100%
- Stainless steel mounts
- Made in the USA
- Color:
- Black