| Specification | Value |
|---|---|
| Bulb Type | LED |
| Type | Spotlight |
| Amps | 5.3 A |
| Brightness | 7260 lm |
| Length | 10" |
| Lens Color | Amber |
| Housing/Stem Color | Black |
| Mounting Style | Bracket Mount |
| Number of Bulbs | 10 |
| Product Name | Light Bar |
| Riding Style | Street |
| Watts | 60 W |
| Units | Each |
| For Make | Universal |
| Height | 2" |
| LED/Light Color | White |
| Housing Material | Aircraft-Grade Aluminum |
| Volts | 9 V - 36 V |
- High-performance LED lighting
- Stainless steel mount
- Made in the USA
- Color:
- Amber