| Specification | Value |
|---|---|
| LED/Light Color | Amber |
| Lens Color | Amber |
| Amps | 17.9 A |
| Bulb Type | LED |
| Units | Each |
| Length | 30" |
| Number of Bulbs | 30 |
| Riding Style | Street |
| Housing/Stem Color | Black |
| Mounting Style | Bracket Mount |
| Product Name | Light Bar |
| Volts | 9 V - 36 V |
| Height | 2" |
| Housing Material | 6061 Billet Aluminum |
| Brightness | 21780 lm |
| Type | Flood Light |
| Watts | 180 W |
- High-performance LED lighting
- Stainless steel mount
- Made in USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Amber