| Specification | Value |
|---|---|
| Lens Color | Amber |
| Brightness | 4356 lm |
| Number of Bulbs | 6 |
| Volts | 9 V - 36 V |
| Bulb Type | LED |
| For Make | Universal |
| Height | 2" |
| LED/Light Color | White |
| Housing Material | Aircraft-Grade Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Amps | 3 A |
| Length | 6" |
| Mounting Style | Bracket Mount |
| Product Name | Light Bar |
| Type | Flood Light / Spotlight |
| Units | Each |
| Housing/Stem Color | Black |
| Watts | 30 W |
- High-performance LED lighting
- Stainless steel mount
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black