| Specification | Value |
|---|---|
| Bulb/Light Color | Red |
| Housing Color | Black |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Housing Material | Aluminum |
| Bulb Type | LED |
| Length | 2-3/4" |
| Lens Color | Smoke |
| Type | Running Light / Brake Light |
| Number of Bulbs | 6 |
| Riding Style | Street |
| Diameter | 1-3/4" |
| Width | 2-3/4" |
| Product Name | Taillight |
| Units | Each |
- In the center of this signal, there are 6 bright SMD LEDs
- The outer ring consists of COBs (Chip on Board) LEDs
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Red