| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 0.50" / 12.70 mm / 12,70 mm (0,50") |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Length | 7.50" |
| Product Name | Shock Shaft |
| Riding Style | Snow |
| Type | For Standard 1/2" |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Pair |
- OEM replacement shock shafts
- Hard-coat, chrome-steel shaft
- More durable than stainless steel shock shafts
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome