| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 0.50" / 12,70 mm (0,50") / 12.70 mm |
| Length | 7.900" |
| Material | Steel |
| Mounting Position | Front |
| Type | For Walker Evans 5/8" |
| Product Name | Shock Shaft with Needle |
| Riding Style | Snow |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Pair |
- OEM replacement shock shafts
- Hard-coat, chrome-steel shaft
- More durable than stainless steel shock shafts
- Color:
- Chrome