| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 25,40 mm (1,00") / 1.00" |
| Type | Heim |
| Inside Diameter | 14.2875 mm / 14,2875 mm (0,5625") / 0.5625" |
| Riding Style | ATV / UTV |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Height | 0.65" |
| Product Name | Bearing |
- Includes (1) bearing
- Heavy duty steel housing bearing replaces WER nylon housing bearing
- Replaces Polaris OEM part number 1800040
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Chrome