| Specification | Value |
|---|---|
| Length | 8.79" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Height | 12,70 mm (0,50") / 0.50" / 12.70 mm |
| Model | KYB/HPG |
| Mounting Position | Rear |
| Outside Diameter | 0.49" |
| Product Name | Shock Shaft |
| Riding Style | Snow |
- OEM replacement shock shafts
- Hard-coat, chrome-steel shaft
- More durable than stainless steel shock shafts
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2015 | Ski-Doo | Summit X T3 Package E-TEC 800R 163 |
- Color:
- Chrome