| Specification | Value |
|---|---|
| Overall Speaker Size | 3-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Continuous Power Handling (RMS) | 30 W |
| Peak Power Handling | 60 W |
| Color/Finish | Black |
| Number of Speakers | 2 |
| For Make | Universal |
| Product Name | Speaker |
| Units | Pair |
- Waterproof bridged woofer/tweeter
- Polypropylene cone
- Ferro fluid cooling on tweeter
- Rubber suspension/surround
- Four-layer ASV voice coil
- U-brackets included
- Rear AMPS mounting pattern for additional mounting options
- Fixed grilles
- Corrosion and UV resistant
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black