| Specification | Value |
|---|---|
| Application | Passenger / Driver |
| Finish | Anodized |
| Features | Adjustable |
| Height | 4.8 mm / 3/16" |
| Length | 4-3/16" / 106 mm |
| Mounting Position | Right / Left |
| Size | Standard |
| Width | 3-7/8" / 98 mm |
| Product Name | Foot Pegs |
| Color/Finish | Anodized / Silver |
| Mounting Style | Male Mount |
| Units | Pair |
| Material | Billet Aluminum |
| Style | Serrated |
| Type | Folding |
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
- Fully CNC-machined from solid 6061 T-6 bar
- Super strong, yet lightweight two-piece construction
- The comfortable serrated foot surface area provides a good "bite" onto the bottom of your shoe
- Feature full 360° footpeg rotation making them perfect for any application
- Give your bike a unique design twist with these all-billet aluminum adjustable serrated footpegs
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Size:
- SM
- Color:
- Silver