| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Silver |
| Height | 4/5" / 20.32 mm |
| Width | 2-9/10" / 72.9 mm |
| Model | Bear Claw |
| Product Name | Foot Pegs |
| Finish | Raw |
| Features | 0 mm Offset |
| Length | 4-1/5" / 10.69 cm |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Silver / Raw |
| Application | Driver |
| Style | Serrated |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
- Serrated for exceptional grip and look
- Strong yet light weight aluminum CNC machined 2 pieces construction
- 4.21" (10.69 cm) long x 2.87" (72.9 mm) wide x 0.8" (20.32 mm) thick
- Ride position leveling screw to avoid footpeg slag related issues, common on HD footpeg mounts
- Easy installation
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver