| Specification | Value |
|---|---|
| Shape | Oval |
| Bulb Type | LED |
| Housing/Stem Color | Anodized / Black |
| Mounting Position | Front |
| Product Name | Turn Signal |
| Volts | 12 V |
| Housing Material | Billet Aluminum |
| Lens Color | Red |
| Model | Omega |
| Riding Style | Street |
| Width | 1-7/8" |
| Units | Pair |
| Filament/Function | Single |
| Height | 1-3/4" |
| Length | 7/8" |
- CNC-machined from billet aluminum
- Great daytime lights
- Small compact design: 1.9" x 1.787" x 0.868" thick
- Center-mounted with wire thru mounting bolt
- Can be easily turned into a run/turn or run/brake/turn function lights
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited