| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Anodized |
| Color/Finish | Anodized / Black |
| Thickness | 1.7 mm / 0.0675" |
| Type | Mini |
| Width | 3" / 76 mm |
| Riding Style | Street |
| Units | Pair |
| Base Color | Black |
| Style | Serrated |
| Material | 6061 T-6 Billet Aluminum |
| Features | Adjustable |
| Length | 5" / 12.7 cm |
| Product Name | Floorboard |
| Application | Passenger |
- CNC-machined from 6061 billet aluminum
- Strong yet lightweight two-piece construction
- Serrated for exceptional grip
- 360° footpeg adjustment
- Pitch adjustment screw for a level riding position
- Easy installation
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2015-2024 | Indian | Scout |
| 2018-2024 | Indian | Scout Bobber |
| 2020-2024 | Indian | Scout Bobber Twenty |
| 2016-2024 | Indian | Scout Sixty ABS |
| 2021-2024 | Indian | Scout Bobber Sixty |
| 2022-2024 | Indian | Scout Rogue Sixty |
| 2021-2024 | Indian | Scout Bobber Sixty ABS |
| 2016-2024 | Indian | Scout ABS |
| 2022-2024 | Indian | Scout Rogue |
| 2016-2024 | Indian | Scout Sixty |
| 2022-2024 | Indian | Scout Rogue Sixty ABS |
| 2018-2024 | Indian | Scout Bobber ABS |
| 2022-2023 | Indian | Scout Rogue ABS |
| 2017 | Victory | Octane |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black