| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Silver |
| Units | Pair |
| Finish | Raw |
| Color/Finish | Silver / Raw |
| Length | 5" / 12.7 cm |
| Width | 3" / 76 mm |
| Application | Driver / Passenger |
| Product Name | Floorboard |
| Style | Serrated |
| Type | Mini |
| Material | 6061 T-6 Billet Aluminum |
| Features | Adjustable |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 0.0675" / 1.7 mm |
- CNC-machined from 6061 billet aluminum
- Strong yet lightweight two-piece construction
- Serrated for exceptional grip
- 360° footpeg adjustment
- Pitch adjustment screw for a level riding position
- Easy installation
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2013-2017 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2017-2019 | Harley-Davidson | XG750A Street Rod |
| 2016-2019 | Harley-Davidson | XL1200CX Roadster |
| 2008-2009 | Harley-Davidson | FXCW Rocker |
| 2011-2018 | Harley-Davidson | XL1200C Sportster 1200 Custom |
| 2011-2019 | Harley-Davidson | XL883L SuperLow |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 107 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLFB Fat Boy 107 |
| 2008-2011 | Harley-Davidson | FXCWC Rocker C |
| 2010-2019 | Harley-Davidson | XL1200X Forty-Eight |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXFB Fat Bob 107 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLFBS Fat Boy 114 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLHCS Heritage Classic 114 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2012-2015 | Harley-Davidson | XL1200V Seventy-Two |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXBRS Breakout 114 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLDE Deluxe 107 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLSL Softail Slim 107 |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FXSE CVO Pro Street Breakout |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLSB Sport Glide 107 |
| 2011-2013 | Harley-Davidson | FXS Blackline |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXFBS Fat Bob 114 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FLHC Heritage Classic 107 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | XL1200XS Forty-Eight Special |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXLR Low Rider 107 |
| 2019 | Harley-Davidson | FXDRS FXDR 114 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver