| Specification | Value |
|---|---|
| Bulb Type | LED |
| For Make | Universal |
| Mounting Style | Fork Mount |
| Product Name | Turn Signal |
| Housing/Stem Color | Chrome |
| Lens Color | Smoke |
| Width | 1" |
| Shape | Rectangular |
| Units | Pair |
| Length | 2" |
| Height | 7" |
| Riding Style | Street |
| Housing Material | 6061 T-6 Billet Aluminum |
| LED/Light Color | Amber |
- Mounts to any 5/16" or 8mm hole
- Wire feeds out of the center of the mounting bolt
- Made in USA
- Color:
- Amber