| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street / Watercraft / ATV / Off-Road / Snow / Adventure Touring / Dual-Sport / UTV |
| Product Name | Lift |
| Units | Each |
| Height | 17" |
| Length | 16" |
| Color/Finish | Blue |
| Load Capacity | 1200 lb |
| Type | Service |
- Foot-operated valve and locks; locking neoprene casters
- Minimum height of 4-1/2"
- 1.5" square steel tubing
- Color:
- Blue