| Specification | Value |
|---|---|
| LED/Light Color | Amber |
| Length | 3" |
| Lens Color | Amber |
| Number of Bulbs | 1 |
| Riding Style | Street |
| Style | Short |
| Mounting Position | Front / Rear |
| Mounting Style | Stem Mount |
| Type | Mini |
| Volts | 12 V |
| Width | 1-1/2" |
| Housing/Stem Color | Black |
| Model | Mini |
| Shape | Rectangular |
| Units | Pair |
| Watts | 21 W |
| Bulb Type | Incandescent |
| Filament/Function | Single |
| Product Name | Marker Light |
- Can be used for custom applications or as direct replacements
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Amber