| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 1-3/8" |
| Bulb Type | Incandescent |
| Length | 2-7/8" |
| Mounting Position | Rear |
| Width | 2-1/2" |
| Housing Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Number of Bulbs | 1 |
| Housing/Stem Color | Aluminum / Polished |
| LED/Light Color | White |
| Product Name | Marker Light |
| Shape | Oblong |
| Units | Pair |
| Volts | 12 V |
| Filament/Function | Dual |
| Lens Color | Amber |
- Three-wire LED marker lights offer a high and low setting
- Not DOT compliant
- Supplier:
- Parts Unlimited